Kam na výlet

Lovecký zámeček s názvem Svatý Hubert je situován v malebném prostředí rakovnického okresu nedaleko Jesenice. Založen byl na začátku 18. století a o jeho vznik se zasloužil rod Černínů, pocházející z Chudenic. Kolem Svatého Huberta je krásné přírodní okolí, která zláká k romantické procházce snad každého 


Lom v Bedlně vznikl následkem těžby žuly ve druhé polovině 19. století a počátkem století následujícího. Pro svůj nevšední půvab byly zdejší exteriéry využity filmaři, např. ve filmu Radúz a Mahulena, Rusalka a Nesmrtelná teta. Skála nad vodní plochou je Vysoká 12 metrů. 


Ocelová konstrukce věže byla vystavěna a patří firmě Eurotel. Při schvalovacím řízení si okresní úřad dal podmínku, že telekomunikační věž musí být přístupná jako rozhledna a na stavbě se musí podílet obě telekomunikační firmy. Tím se zabránilo tomu, aby vrchol hyzdily desítky ocelových stožárů. Rozhledna je 5 km severně od obce Jesenice. Dostanete se k ní, když z hlavní silnice vedoucí z Prahy do Karlových Varů odbočíte za obcí Hořesedly u čerpací stanice za motorestem Zálesák vlevo směrem na Jesenici. Asi po jednom a půl kilometru jízdy odbočuje vlevo ze silnice lesní cesta. po ní se dostanete až k rozhledně. Rozhledna otevřena od 20. května do 30. září takto: v SOBOTU a to V, VI, IX: 11.00 - 16.00 hod, VII-VIII: 11.00 - 17.00 hod.

V blízkém okolí Petrohradu se nachází několik skalních měst - Malý Yosemite, Osamělé kameny, Větrná hůrka, Hřbitovní kameny, Skály u silnice, Skalní město, Pod hradem, Potoční kameny...
Žulová skalní města jsou rájem vyznavačů boulderingu - lezení po kamenech bez jištění lanem. Jedná se o extrémní formu sportovního lezení.Nejvyšší stěny dosahují výšky 18 metrů, většinou však 10 metrů. Je zde vytyčeno množství lezeckých cest různé obtížnosti.Pořádají se zde lezecké závody - Petrohradské PADání. 

další tip na výlet